Základní škola Čestlice
ZŠ a MŠ Čestlice

HLEDÁME KUCHAŘKU DO ŠKOLNÍ JÍDELNY. Kontakt: 272 680 901


Fotografie ze ŠVP 

Návštěva Národního technického muzea

Návštěva Národního technického muzea 1

Návštěva muzea třídou Sluníček

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 navštívila třída Sluníček Národní technické muzeum v Praze. Muzeum je moc hezké a dětem se v něm velmi líbilo. Měly možnost vidět expozici dopravy plnou technických skvostů, od prvních motokol, motocyklů, automobilů, až po letadla a lokomotivy. Všechny exponáty jsou velmi pěkně udržované a mají u sebe umístěné popisky, paní učitelky mohly tedy o nich dětem mnoho zajímavého sdělit a i samy se něčemu novému přiučit.  Děti byly po příchodu do muzea rozděleny do dvou skupin, kdy každá skupinka měla svou vlastní průvodkyni, která moc hezky a zábavnou formou vyprávěla o lokomotivách století páry. Během výkladu je provázel  i maskot - kocour. Program byl interaktivní a velmi zajímavý, o čemž svědčilo to, že děti po celou dobu zvládly udržet pozornost.  Zpestřením byly i vědomostní otázky, které se týkaly vystavených exponátů, což děti velmi bavilo a předháněly se, kdo toho víc ví. Čas prohlídky jim utekl, že ani nevěděly jak. Věříme, že se sem děti jednou rády vrátí třeba s rodiči.....

Datum vložení: 26. 5. 2024 14:39
Datum poslední aktualizace: 26. 5. 2024 14:54