Základní škola Čestlice
ZŠ a MŠ Čestlice

Vážení rodiče, v případě nemoci dítěte je nutné ODHLÁSIT OBĚDY. Z hygienických důvodů není možné vydávat obědy s sebou domů. Děkujeme za pochopení. 

Informace k zahájení nového školního roku 2021/2022

Aktualizováno 27.8.2021

Číst dál...

Žáci budoucí 1. třídy zahájí nový školní rok 1. 9. 2021 v 8:00 hod.
Při vstupu do budovy školy a přechodu do třídy bude dle nařízení MŠMT nutné si nasadit krytí úst a nosu.
Dospělé osobyrespirátor a prvňáčci chirurgickou roušku. První povinné antigenní testování prvňáčků proběhne až 2. 9. 2021.  (V takovém případě pro děti a žáky do doby zjištění výsledku preventivního antigenního testu platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, podle kterého je povinnost nosit ochranný prostředek dýchacích cest.) 

K samotnému testování viz níže.
 

Žáci 2. – 9. tříd zahájí nový školní rok 1. 9. 2021 v 8 : 00 hod. ve svých kmenových třídách. Na úvod musí žáci dle nařízení MŠMT absolvovat první povinné antigenní testování.
Bude se opět jednat o samoodběrové antigenní testy na stejném principu, jako žáci absolvovali v loňském školním roce.
Před samotným testováním je nutné mít nasazenou chirurgickou roušku.
Prosíme o zajištění 2-3 ks chirurgických roušek a igelitového sáčku pro použité či znehodnocené roušky.

Provoz školní družiny bude od 2. 9. 2021 (stránky školy – školní družina). Povinné antigenní testování bude probíhat až ve třídě, dle nařízení MŠMT. Není nutné, aby byli žáci testováni už ve školní družině.
Ve školní družině budou dodrženy všechny zvýšené hygienické požadavky a nařízení.

Testování bude probíhat v těchto dnech:

  • středa 1. 9. (2.-9.ročník) / čtvrtek 2.  9. (1.ročník), 
  • pondělí 6. 9.
  • čtvrtek 9 . 9. 2021 (všichni).


Po vyhodnocení iniciálního testování může být povinnost testování mimořádným opatřením MZ dále prodloužena na další období (např. 1x týdně každé pondělí do konce měsíce září, a to dle aktuální epidemiologické situace).

Testovaní žáci či žáci, na které se vztahuje výjimka z testování nosí chirurgickou roušku jen na chodbách a vnitřních společných prostorech, ve výuce mít nasazenou roušku NEMUSÍ. Účastní se TV i v tělocvičně a v HV mohou zpívat.
 

Žáci, kteří se NEBUDOU TESTOVAT, vztahuje se na ně výjimka z povinného testování:

Testováni se neprovede u žáků s dokončeným očkováním (uplynulo 14 dnů od 2. očkovací dávky),  dále pak u žáků, kteří prodělali v posledních 180 dnech onemocnění COVID–19, a u žáků, kteří doloží negativní výsledek RAT testu nebo PCR testu provedeného zdravotnickým pracovníkem.
Všechna nutná potvrzení týkající se NETESTOVÁNÍ ŽÁKŮ je nutné donést dne 1. 9. 2021 a před samotným testováním odevzdat třídnímu učiteli. Bez daného prokazatelného potvrzení, že žák splňuje výjimku z povinného testování, nebude možné žáka z testování uvolnit!

Žáci, kteří neabsolvují povinné antigenní testování z rozhodnutí zákonného zástupce žáka:

Zákonný zástupce, který nechce, aby jeho dítě absolvovalo povinné antigenní testování musí tuto skutěčnost uvést písemně s podpisem zákonného zástupce žáka. Písemné a Vámi podepsané vyjádření předá žák dne 1. 9. 2021 třídnímu učiteli. Bez tohoto písemného vyjádření bude postupováno jako u ostatních žáků, kteří absolvují antigenní testování.

 

V případech, ve kterých žák neabsolvuje antigenní test z jakéhokoliv důvodu, a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z povinného testování, bude se moci účastnit prezenční výuky, ale již od 1. 9. 2021 pouze s ochranným prostředkem dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. MZ doporučí školám zajistit samostatnou místnost pro možnost občerstvení a vyhradit těmto dětem a žákům také vlastní sociální zařízení.
Žák, který neabsolvuje povinné antigenní testování musí nosit ochranné krytí úst a nosu (info viz výše) po celou dobu pobytu ve škole, ve školní družině, ve školním klubu, na zájmovém kroužku, v prostorách třídy i během výuky, o přestávce na chodbách, u šaten, v prostorách školní jídelny. Nemůže se účastnit TV ve vnitřních prostorech a v HV nesmí zpívat. Vše dle NAŘÍZENÍ MŠMT.

Níže Manuál MŠMT. Vaše dotazy směřujte na e-mail třídních učitelů

MŠMT Manuál k provozu škol a testovaní:

https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/

 

Děkuji Vám za zodpovědný přístup a spolupráci.

 

Petr Svoboda, ředitel školy


Rozdělení tříd:

1. třída – přízemí vpravo

2. třída – 2. patro

3. třída – 1. patro (beze změn)

4. třída – 2. patro – vpravo

5. třída – 1. patro (beze změn)

6. třída – 1. patro (beze změn)

7. třída – přístavba přízemí (beze změn)

8. třída – přístavba 1. patro (beze změn)

9. třída – 1. patro (beze změn)

Přílohy

Provoz školy od 1. 9. 2021

Provoz školy od 1. 9. 2021.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 128,68 kB

Vyjádření MŠMT k dezinformacím o aktuálních opatřeních ve školách

Vyjádření MŠMT k dezinformacím o aktuálních opatřeních ve školách 25_8_2 - FINAL(ZIVs2W).docx
Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 49,72 kB

Režim návratu ze zahraničí

13-7-21-Navrat-ze-zahranici.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 207,53 kB
Datum vložení: 26. 8. 2021 10:56
Datum poslední aktualizace: 28. 8. 2021 15:00
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6
1
7 8
1
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Mléko do škol

Mléko do škol